تراورتن سیلور

تراورتن سیلور از تراورتن های پرطرفدار درایران است که به صورت موج دار و بی موج بریده می شود و معدن آن در شهرستان آذرشهر است.

معرفی تراورتن سیلور

سنگ تراورتن سیلور با نام های مختلف دودی آذرشهر، خرمایی آذرشهر و … نیز شناخته می ­شود.

این تراورتن به دو صورت موج دار (v) و بی موج (c) تولید می ­گردد و از جمله سنگ های استثنایی و فوق العاده در دنیا است.

تنوع رنگ سیلو از روشن به سمت تیره متغیر است که در نوع موج دار با موج های سفید در طول سنگ مشخص است و در بعضی مواقع رنگ سنگ مایل به قهوه ای و خرمایی دیده می­ شود.

این تراورتن از مقاومت بالایی برخوردار بوده و در نمای ساختمان به صورت سائیده و یا چرمی کاربرد دارد.

همچنین برای مصارف دکوراتیو از جمله سنگ گیوتین، بادبر و آنتیک استفاده می ­شود. معدن این تراورتن در استان آذربایجان غربی، شهرستان آذرشهر واقع گردیده است.

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن  محصول چشمه هاي آهک ساز قديمي هستند که از بين آنها تراورتن هاي سفيد که رگه هاي رنگي و تخلخل يکنواخت تري داشته باشند، از کيفيت بالاتري برخوردارند.

اگر چه نحوه تشکيل تراورتن هاي کم رنگ ناشي از وجود رنگدانه هاي پراکنده ي اکسيد آهن در متن سنگهاي تراورتن است، اما دليل تراورتن هاي رنگي که بر حسب درصد رنگدانه هاي اکسيد آهن به رنگ قرمز، گردويي، ليمويي وغيره ديده مي شوند و داراي نقش هايي که ناشي از اختلاف ميزان اکسيد آهن در لايه هاي مختلف تراورتن مي باشد، ضاهر بسيار زيبا و جذابي دارد.

 

کاربرد سنگ تراورتن به دليل داشتن مقاومت قابل قبول، برش پذيري و صيقل پذيري ايده آل، زيبايي ظاهر، وجود تخلخل جهت چسبيدن کامل و يکپارچه شدن با ملات، از جمله پر مصرف ترين و ايده آل ترين سنگ هاي ساختماني از جمله نماهاي مدرن و کلاسيک و محوطه سازي به شمار مي رود و انواع مختلف تراورتن ها بر حسب رنگ تقسيم بندي مي گردند.

نظير تراورتن قرمز، ليمويي، گردويي، سفيد و کرم و تراورتن تکاب.

اين نوع سنگ ها در ايران به عنوان سنگ نما به کار مي روند.

تراورتن تراورتن سفید موجدار عباس آباد تراورتن عباس آباد تراورتن کرم موج دار تراورتن کرم موج دار عباس آباد خرید تراورتن عباس آباد خرید تراورتن عباس اباد سفید موجدار عباس آباد سنگسنگ تراورتن عباس آباد سنگ تراورتن عباس آباد سنگ ساختمانی تراورتن عباس آبادسنگ عباس آباد سنگ موج دار تراورتن عباس آباد سنگ های ساختمانی عباس آباد معادن تراورتن عباس آباد موجدار عباس آباد ویژگی سنگ های ساختمانی